Baltkrievijas ārlietu ministra paziņojums.

2020. gada 21. augustā Baltkrievijas ārlietu ministrs V.Makeja nāca klajā ar paziņojumu, kurā uzrunāja ārvalstu ārlietu ministrus.
Paziņojums tulkojumā:

Kolēģi, ES valstu ārlietu ministri, vēršos pie jums sakarā ar jūsu iesniegumiem attiecībā pret manu valsti.

Jūs lieliski mani zināt, zināt Baltkrieviju un baltkrievus. Šobrīd nav ne 18. gadsimts, ne 2010. un pat ne 2015 gads. Baltkrievijas Republika – jau ir realitāte. Realitāte Eiropai, realitāte Eiropas Savienībai, realitāte katrai no jūsu valstīm. Tāpēc aicinu dzīvot, kontaktēties un mijiedarboties ar šo realitāti.

Mums visnotaļ ne vienmēr un ne visā sakrīt pieejas. Taču pie pirmajiem nopietnajiem izaicinājumiem mūsu valsts attīstībai, jūs jau atkal uzreiz piesauciet sankcijas. Ar šo, pēc būtības, jūs pierādāt to cilvēku taisnību, kas netic mūsu suverēnajā spējā nostādīt vientiesīgas un izdevīgas attiecības ar jūsu valstīm.

Šīs nav pirmās sankcijas no jūsu puses. Un mūsu vēsture ar to nebeidzas. Mēs tās pārvarēsim tā pat, kā iepriekšējās. To esamības rezultāts jums ir zināms. Visu kopā mēs tiešām pazaudēsim laiku. Pazaudēsim ritu, kurš vajadzīgs mūsu valstīm, sabiedrībām, vēl jo vairāk mūsdienu ātrajā pasaulē.

Mums šobrīd ir sarežģīta situācija. Bet kura no jūsu valstīm neizgāja cauri nacionālās pilnveidošanās etapiem? Dodiet arī mums to iziet. Labāk ar jūsu palīdzību, taču bez mēģinājumiem piespiedus, ar politisku, finansu un citu acīmredzamu ietekmes sviru palīdzību. Lūdzu piedot, taču mēs nevarēsim to izskatīt citādi, kā nelabvēlīgas darbības, nesošas zaudējumus Baltkrieviajs Republikas suverenitātei, un nevarēsim to atstāt bez pretdarbībām.

Bet es vēl aizvien ticu iespējās un normāllās, saticīgās, civilizētās starpvalstu attiecību perspektīvās starp mūsu valstīm. Tāpēc ka tas ir visu interesēs: gan Baltkrievijas, gan Eiropas, gan visas Eirāzijas. Lūdzu aizdomāties par to bez emocijām.

Tulkoja: Andrejs Vaičuks

Jaunumu Abonēšana

Ja vēlies par jaunākajiem rakstiem uzzināt pirmais - ievadi savu e-pastu zemāk!

Leave a Reply