Ievads par politiku

Mūsdienās ļoti nozīmīgu lietu mūsu dzīvē ieņem politika. Un pat ja kādam liekas, ka viņus politika neskar, tad tā noteikti nav taisnība, jo politika neierobežojas vien ar Saeimu un deputātiem. Tā ir gan sabiedrībā, gan veikalā, gan ģimenē pie televizora. Un te nu ir paradokss. Mēs esam ieskauti politikā, taču mēs tajā neiesaistāmies, un manuprāt tas ir bezgala muļķīgi.

Latvijas republikas suverēnā vara pieder tautai, blā, blā, blā. Visi zin šo pantiņu, taču neviens līdz galam to arī neizmanto, un, manuprāt, ja tas netiek izmantots, kā jau minēju sadaļā “par mani un blogu”, šim cilvēkam īsti nav tiesību teikt, ka viņu kas neapmierina, jo viņš nav darījis neko, lai kaut kas būtu citādi. Nevajag daudz. Pietiek ar parastu viedokļa izteikšanu publiski. Arī tas ir pietiekami, lai pavērstu lietas citās gaitās, so iespējams tieši tas viedoklis kādu aizķers un liks domāt citādi veselu pūli. Par piemēru varu minēt vien man vēl aizvien tuvo tēmu par skolas dzīvi, kur pietiek vienam klasē būt pašpārliecināti neapmierinātam, kā visa klase tam piekritīs. Pārsteidzoši, bet plašākā auditorijā notiek tieši tas pats, un arī tāpēc es radu blogu, ko es varu izmantot kā platformu, kurā es esmu noteicējs, un varu izteikt savas domas tā, kā es to vēlos.

Visam pamatā es politikā esmu guvis dažas atziņas, un pie tām arī pieturos:

  • Darbojoties politikā neder neviena no zināmajām (Kreisā, Labējā, Centrisā) lomām. Mūsdienu izcilajam politiķim ir jābūt visaptverošam, un jāmāk radikāli domāt kā uz vienu, tā uz otru pusi, tāpēc arī savās pārdomās es mēdzu ieņems še vienu, še otru pusi.
  • Nav jābaidās izteikt nepareizs viedoklis. Tieši tāpēc es vairākkārt atkārtoju, ka arī šis ir subjektīvs blogs. Kas vienam var šķist pareizi citam var likties pavisam aplami pat gadījumā ja aplami tas liekas tev, bet tas ir tieši tas pats stāsts par “izsakiet pat stulbākās idejas”. Iespējams šī stulbā ideja tieši konkrētajā brīdi ir risinājums problēmai.
  • Politikai ir jābalstās uz jauniem prātiem. Es kā jaunietis pietiekami daudz esmu nodzīvojis padomju uzskatos, un varbūt maziņš būdams man ir licies, ka tā ir pieņemami mūsdienām, šobrīd es esmu apjēdzis to, cik daudz viss, kas saistās ar vārdu “padomju” mums ir atņēmis progresa, taču es nenoliedzu pieredzējušus prātus.
  • Latvijai ir jākļūst neatkarīgai. Lai gan juridiski Latvija ir neatkarīga, esot Eiropas Savienībā, mēs esam pilnībā atkarīgi no tās visās nozarēs, visos aspektos līdz pat mūsu pašu veidotajai politikai, kurā iejaucas ES.

Jaunumu Abonēšana

Ja vēlies par jaunākajiem rakstiem uzzināt pirmais - ievadi savu e-pastu zemāk!

Leave a Reply