LATVIJA – VIENA NO PIRMAJĀM GOOGLE LIETOTNES IZMANTOTĀJĀM COVID APKAROŠANAI.

Pavisam nesen lika nojaust, ka Latvija varētu būt viena no pirmajām valstīm, kurā tiks izlaista Google un Apple veidotā aplikācija korona vīrusa salimušo izsekošanai un vīrusa apkarošanai.

Lai gan oficiālu ziņu nav, tomēr no dažiem avotiem ir atklāts, ka pirmās valstis, kas šo aplikācijas valstij adaptēto API varētu saņemt ir daži ASV štati, Latvija, Īrija, Itālija, Šveice,  vācija un Nīderlande. Pašlaik šī aplikācija tiek testēta Apvienotajā Karalistē.

Aplikācijas ideja ir pavisam vienkārša, un par palīgu tai nāks jau dažiem visai aizmirstā Bluetooth tehnoloģija. Nonākot Bluetooth darbības zonā starp ierīcēm, kurās ir ieinstalēta aplikācija, ierīces tūlīt apmainīsies ar šifrētiem tokeniem/atslēgām, kas glabāsies, un uzkrāsies katra lietotāja ierīcēs. Līdz ko cilvēkam tiks atklāts covid-19, viņš varēs aplikācijā reģistrēt sevi kā covid pozitīvu, un aplikācija tūlīt izsūtīs paziņojumus par to, ka viņi ir bijuši kontaktā ar covid slimnieku.

Apple un Google īpaši uzsver, ka izmantojot aplikāciju tie neievāks datus par pārvietošanās tendencēm. Bet arī nevajag, jo par to parūpējas pašas ierīces neatkarīgi no tā, kas tajās ir instalēts.

 

Jaunumu Abonēšana

Ja vēlies par jaunākajiem rakstiem uzzināt pirmais - ievadi savu e-pastu zemāk!

Leave a Reply