VŅĶELE SOLA ATĻAUT PASĀKUMUS LĪDZ 200 CILVĒKIEM

Šodien lasot vienu no TVNET atzariem Apollo.lv ieraudzīju visai patīkamu ziņu – Mūsu superfakučmeistare Viņķele domā, ka no 3. jūnija mēs varēsim pulcēties līdz 200 cilvēkiem ārtelpu pasākumos, bet tas vien tādā gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija nemainīsies, vai uzlabosies, taču dzirdot nostāstus par to, kā rodas visa Covid-19 statistika, es pavisam nešaubos, ka tas varētu būt vien politiskas gribas jautājums.

Attiecībā uz ārtelpu pasākumiem “tas solis varētu būt platāks”, tomēr “mēs nerunājam par tūkstošiem”,
21. maija konferencē, par laimi bez liekiem žestiem izteicās Viņķele, taču par to, kādus skaitus atļaut turpmāk, vēl tiek diskutēts, taču kā pati pseidoministre (nenāk ne prātā viņu saukt par ministri) kopā ar epidemiologiem tūkstošu pasākumus rīkot vasarā vēl neatļaus.

“Jā, kaimiņi igauņi šo pulcēšanās brīvību maina ar lielāku vērienu, bet tā ir apzināta Latvijas valdības izvēle būt piesardzīgākiem,”

atšķirībā no kaimiņvalstīm, kur pēc viņas vārdiem tā ir pašu valstu izšķiršanās, taču Latvijas valdība sola būt īpaši piesardzīga jautājumā par iekštelpu pasākumiem. Laikam jau ārā vīruss izplatās mazāk, taču ja varēja noprast pareizi, tad pēc 3. jūnija ierobežojumu mīkstināšanas 200 cilvēku periods būs 4 nedēļas garš, jo ir nepieciešami divi 14 dienu periodi, lai novērtētu vīrusa izplatību.

Taču – trešdien veselības ministrija ziņoja – ja kopējā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši plānam iekštelpu publisko un privāto pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu palielinās no 25 līdz 50 cilvēkiem.

Jaunumu Abonēšana

Ja vēlies par jaunākajiem rakstiem uzzināt pirmais - ievadi savu e-pastu zemāk!

Leave a Reply