VALSTS APVĒRSUMS

Vairāki neatkarīgie deputāti ir izteikuši bažas par, viņuprāt, koalīcijas īstenotu valsts apvērsumu.

Bažas ir pamatotas ar piepeši Saeimas vēlmi īstenot attālinātas Saeimas sēdes. Pēc Saeimas prezidija attālinātās sēdes materiāliem, ārkārtas sēdes un sesijas varēs tikt turētas attālināti pēc Saeimas prezidija lēmuma, un balsošana, kā arī piedalīšanās, notiks izmantojot platformu e.saeima.lv. Tas viss tiek īstenots, lai mazinātu iespēju inficēties ar covid-19 un nodrošinātu deputātiem drošu darba vidi, tajā skaitā arī iespēju distancēties.

Tik tālu viss ir labi, tomēr – Satversmes 15. pants nosaka, ka Saeimas sēdēm ir jānotiek Rīgā, vai arī ārkārtas gadījumā tās var notikt citā pilsētā, kā jau vēsturiski tas reiz ir bijis, taču Satversme neparedz sēdes, kas notiek attālināti, un manuprāt šādi lēmumi ir tiešs drauds demokrātijai, jo Saeimas prezidijs, kas ir cilvēku grupa, kas vada Saeimas darba kārtību, pārkāpj valsts pamatlikumu, kā arī attālinātās sēdēs nav iespējams kontrolēt ietekmi uz deputātu no trešajām personām, kas jau izsenis pārdotajiem deputātiem atver jaunas iespējas nelegālām darbībām. Tāpat nav iespējams kontrolēt balsojumu patiesumu, jo attālinātā režīmā par balsojumu var nobalsot jebkurš.

Atgādinājumam – vēl aizvien ir iespēja parakstīties par Saeimas atsaukšanu un deputāta skaita samazināšanu līdz 50 deputātiem – https://latvija.lv/pv

 

Jaunumu Abonēšana

Ja vēlies par jaunākajiem rakstiem uzzināt pirmais - ievadi savu e-pastu zemāk!

Leave a Reply