Lustrācija

Varas attīrīšanas likums?

Kā zināms – Latvijas politiskā vara nebūt nav tā tīrākā. Ir runāts par milzu daudzumu shēmām, kā Valdība un Saeima izved no valsts līdzekļus, kas katru reizi vairāk un vairāk grauj mūsu valsts ekonomiku un labklājību. Šī vara ir jāattīra, un to noteikti nav iespējams izdarīt vēlēšanu ceļā. Kādēļ? Tādēļ, ka jau n-to gadu varas partijas pa lielam nemainās, bet ja mainās, figūras paliek vienas un tās pašas, tāpēc ir vajadzīgs likums, kas šiem cilvēkiem aizliegs kandidēt vēlēšanās. Līdzīgi, kā tagad – vēlēšanu likumā ir rakstīts, ka ir aizliegts kandidēt personām, kas ir sadarbojušies vai sadarbojas ar citu valstu drošības dienestiem.

Šāds likums pastāv arī Ukrainā, kur korupcijas līmenis ir bijis viens no augstākajiem Eiropā. Tur šo likumu pieņēma kā Eiromaidāna prasību 2014. gadā. Šis likums paredz aizliegt ieņemt noteiktus amatus, vai arī pretendēt uz jebkādu amatu personām, kas neatbilst likuma prasībām, vai personām, kurām to ir aizliegusi tiesa. Vai nav skaisti?

Tagad pafantazēsim… Viņķele. Svītrotākā politiķe Saeimas vēlēšanās pašlaik ieņem veselības ministra krēslu. Pie normālas demokrātiskas varas tas ir kaut kas neiedomājams. Bet vai tas būtu iespējams, ja šajā likumā tiktu ierakstīts “Personām, kas pēdējo Saeimas vēlēšanu rezultātā ir izbalsotas ar negatīvu rezultātu ir liegts ieņemt ministru prezidenta, ministra, prezidenta ,[utt.] amatus.” . Skaisti – Izsvītrotā Viņķele paliktu aiz strīpas. Vai arī vēl viens piemērs.Egils Levits. Ja nu atklājas, ka Lato Lapsas grāmatā rakstītais ir patiesība, uz šī likuma pamata tiesa varētu liegt šim cilvēkam uz visiem laikiem ieņemt jebkādu politisko amatu.

Manuprāt šī ir lieta, kas Saeimai, ja viņa tik tiešām sevi uzskata par attīstītu un demokrātisku, ir jāpieņem, jo tā ir vien garantija tam, ka korumpēti, melīgi un varaskāri cilvēki tiktu turēti grožos, un ja no šiem grožiem iziet, tad arī ieņemt augstos amatus tie vairs nevar. Tā ir garantija tautas labklājībai un drošībai.

Leave a Reply

Vai vēlies saņemt paziņojumus par jaunākajiem rakstiem?    OK Nē, paldies!